Więzień labiryntu – dlaczego warto przeczytać książkę?

Więzień labiryntu to jedna z książek, która w ostatnich latach zyskała sporą popularność. Najpierw fani zadecydowali o tym, że książka znalazła się na liście bestsellerów, następnie powieść doczekała się głośnej ekranizacji w gwiazdorskiej obsadzie. Więzień labiryntu książka to pozycja, która zachwyca oryginalnym pomysłem na fabułę, a do tego prezentuje nietuzinkowe postacie. Jedną z nich jest Thomas, czyli postać stworzona przez Jamesa Dashnera. Czym zachwycił on czytelników?

Kim jest Thomas w książce Jamesa Dashnera?

James Dashner stworzył postać Thomasa. Jest on główną postacią, której losy nie są obojętne czytelnikowi. To właśnie Thomas jest osobą, która po tym, jak znajduje się w tunelu, nie traci wiary w to, że istnieje wyjście. Jest on pełny nadziei na to, że z odpowiednim planem i podejściem da się wyjść z labiryntu, a na zewnątrz na wszystkich czeka wolność. Plan ten zostaje z Thomasem na długo. Podejmuje on wszystkie niezbędne kroki do tego, by wydostać się z labiryntu. Oczywiście pierwszym krokiem jest to, że trzeba do tego labiryntu wejść. Thomas już wtedy przekona się, że labirynt nie jest prosty.

Jak Thomas poradzi sobie z labiryntem?

Thomas jest osobą, która jak się okazuje świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach. Jest on zdeterminowany to tego, by wyjść z labiryntu cało. Kiedy trafia na pułapki, stara się je omijać lub się ukryć, co ostatecznie ratuje mu życie. Co jeszcze warto wiedzieć o Thomasie? Jest on pierwszym z tych, którzy udowodnili, że maszyny penetrujące labirynt, da się pokonać. Thomas swoim optymizmem zaraża innych, więc coraz więcej osób zaczyna wierzyć w to, że naprawdę istnieje wyjście z tego miejsca. W międzyczasie zaczynają się jednak dziać niepokojące rzeczy. Do obozu trafia kolejna osoba, jest nią dziewczyna, która zdaje się znać Thomasa. Potem okazuje się, że labirynt już nigdy więcej nie zostanie zamknięty. Teraz wszyscy są narażeni na atak bestii. Tylko Thomas może uratować wszystkich. Przejście labiryntu to jedyna droga ucieczki.