James Dashner i wizja pisarza w książce Więzień labiryntu

James Dashner jest pisarzem, który napisał wyjątkowo popularną serię książkową. Mowa tutaj o Więźniu labiryntu. Ta książka okazała się tym, co zaciekawiło czytelników na całym świecie. Historia o labiryncie, który wydaje się nie do przejścia. To, co kryje się za nim, będzie jednak o wiele straszniejsze. Więzień labiryntu książka z księgarni internetowej taniaksiazka.pl to powieść, z która warto zapoznać się samemu i przekonać się, że nawet przejście labiryntu może okazać się niewystarczające, by doczekać wolności.

O czym opowiada książka Jamesa Dashnera?

James Dashner postanowił opowiedzieć historię, w której pełno jest tajemnic, zagadek oraz walki. Jedną z pierwszych prób, z jakimi będą musieli zmierzyć się bohaterowie, jest labirynt, który wydaje się nie do przejścia. Można po nim chodzić tylko nocą, jest on pełen potworów, a jego układ zmienia się co noc. To wszystko sprawia, że labirynt jest po prostu bez wyjścia. Jednak czy aby na pewno. Thomas wierzy w to, że znajdzie on wyjście. Pomysł ten jednak nie spotka się z optymizmem reszty bohaterów. Nikt z nich jeszcze nie wie, że to dopiero pierwsza pułapka.

Więzień labiryntu – co dalej czeka na bohaterów?

Labirynt nie jest największą pułapką w serii Jamesa Dashnera. Jak się okazuje nieco późnej, więźniowe są tylko częścią większego planu. Mają oni za zadanie stworzyć lek na chorobę, która wydaje się być nieuleczalna. Ta choroba trawi cały świat, boja się jej wszyscy, a odporność mają tylko wybrani. Ci, którzy się zarażą, są skazani na powolne umieranie. Thomas, kiedy się dowiaduje o tym wszystkim, nie chce brać udziału w tej grze. Jego zdaniem to nie jest sprawiedliwe, że młodzi ludzie, którzy są odporni, są traktowani jak króliki doświadczalne po to, by reszta świata dostała swój upragniony lek. Nie będzie on jednak, wysłuchany przez resztę. Organizatorzy programu nie mają zamiaru mierzyć się buntem, a są wśród więźniów i przeciwnicy Thomasa, którzy uważają, że program jest słuszny, a reszta społeczeństwa zasługuje na lek, nawet kosztem żyć niektórych osób.